Councillor Rory Colville

Title: Policy Lead for Roads and Infrstructure Services; Chair of MAKI Area Committee; Chair of Harbour Board; Chair of Climate Change Group; Vice Chair PPSL Committee; Vice Chair Argyll and Bute Licensing Board; Vice Chair of EDI Committee

Party: Scottish Liberal Democrats

Ward: South Kintyre

Other councillors representing this Ward:

Committee appointments

Terms of Office

  • 01/05/2007 - 02/05/2012
  • 03/05/2012 - 03/05/2017
  • 04/05/2017 -

Appointments to outside bodies